قطعات اس اس ال (SSL)

قطعات اس‌ اس‌ ال – بخش اول

شرکت لومی‌ال‌ای‌دی، با تولید ال‌ای‌دی‌های 200 لومن بر واتی وارد همکاری در اس‌اس‌ال‌های قابل تنظیم می‌شود.

شرکت لومی‌ال‌ای‌دی سری ال‌ای‌دی‌های پکیج توان‌متوسط لِکسون 2835 اچ‌ای را اعلام کرده است. این محصولات دارای ویژگی پایداری رنگ و بازده‌ی 200 لومن بر واتی هستند. شرکت‌های لِگراند و لومی‌ال‌ای‌دی همچنین به صورت مشترک اعلام کرده‌اند که یک همکاری در زمینه‌ی توسعه‌ی چراغ قابل تنظیم سفید خواهند داشت. این توسعه با ترکیب درایورها و کنترل‌های ال‌ای‌دی قبلی و خانواده‌ی ماتریکس اخیر اس‌اس‌ال‌های ماژولار (مبتنی بر ال‌ای‌دی‌های لکسون) می‌باشند. محصولات با روشنایی قابل تنظیم می‌توانند کاربردهایی در محدوده‌ی ایجاد محیطی دلپذیر در مهمانداری‌ها تا روشنایی انسان‌محور را پوشش دهد. این موضوعات در کنفرانس روشنایی برای سلامتی و تندرستی ما که در اوایل سال جاری برگزار گردید مورد توجه قرار گرفتند.

شرکت لومی‌ال‌ای‌دی همچنان خواهان آن است که بر ال‌ای‌دی‌های پکیج توان‌متوسط که می‌توانند در کاربردهایی که پیش از این معمولاً توسط ال‌ای‌دی‌های توان‌بالا تأمین می‌شدند، تأکید داشته باشد. اما با بازگشت به اهداف چندین سال قبل شرکت که نام آن «میدپاور مارچ» بود، محصولات توان‌متوسط لومی‌ال‌ای‌دی ویژگی‌های مانند عملکرد بالاتر، قابلیت اطمینان بیشتر، لومن قویتر و ثبات رنگ بیشتر را برای توسعه‌دهندگان محصولات اس‌اس‌ال فراهم کرده‌اند.

 پسوند جدید اچ‌ای به خانواده‌ی لکسون 2835 این شرکت، اشاره به بازدهی بالاتر و ثبات رنگ قویتر دارد. لومی‌ال‌ای‌دی بر این باور است که ویژگی‌های این محصول باعث می‌شود که آنها در کاربردهایی مانند تجهیزات روشنایی سالنی (ارتفاع زیاد و ارتفاع کم) و پنل‌های روشنایی مربعی در فضاهای تجاری مورد استفاده قرار بگیرند. به علاوه این شرکت دارای 12،000 ساعت اطلاعات تست استاندارد IES LM-80 روی این ال‌ای‌دی‌ها و همچنین پروژه‌های تعمیر و نگهداری لومن L70 تا 72،000 ساعت مبتنی بر استاندارد IES TM-21  می‌باشد. بنابراین الزامات قابلیت اطمینان کاربردهای هدف خود را نیز پوشش داده است.

شما می‌توانید با مراجعه به بخش تحقیقات بازار منتشر شده توسط موسسه استراتژی‌های نامحدود، جزئیاتی در مورد ال‌ای‌دی‌های توان متوسط به دست آورید. در کنفرانس استراتژی‌های روشنایی که اوایل سل جاری برگزار شد، فیلیپ اسمال‌وود مدیر تحقیقات مؤسسه استراتژی‌های نامحدود گفت، درآمد محصولات ال‌ای‌دی از مقدار 15.9 میلیارد دلار در سال 2017 به 22 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش خواهد یافت.

در ادامه اخبار محصولات اس‌اس‌ال قابل تنظیم در این زمینه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. لومی‌ال‌ای‌دی به عنوان تأمین‌کننده‌ی انحصاری آرایه‌های ال‌ای‌دی ماژولار یا آنچه اکنون ماژول‌های سطح 2 برای برنامه‌ی روشنایی قابل تنظیم شرکت لگراند نامیده می‌شود، خواهد شد. لومی‌ال‌ای‌دی در حال ارائه‌ی چنین محصولات سطح 2 که می‌توانند سرعت توسعه‌ی محصولات را به سال 2014 برگردانند، می‌باشد.

شرکت لگراند از این رابطه در راستای ارائه‌ی یک کیت اصلی با تکنولوژی‌های قابلیت‌ساز استفاده خواهد کرد که به مشتریان توسعه‌دهنده‌ی چراغ خود اجازه می‌دهد تا محصولات قابل تنظیم را راحتتر به بازار عرضه کنند. این شرکت محصولاتی با نام بلانکو2 را عرضه خواهد کرد که دارای قابلیت ساده‌ی تنظیم رنگ سفید 2 کاناله هستند. محصولات بلانکو3 نیز می‌توانند تنظیماتی را پشتیبانی کنند که از منحنی مکان هندسی جسم سیاه از طریق 3 کانال ال‌ای‌دی تبعیت می‌کنند.

لگراند درایورهای ال‌ای‌دی را از خانواده‌ی محصولات DLM خود همراه با کابل‌ها، قطعات، اتصالات و دیگر موارد نیاز تأمین خواهد کرد. هنگامی که طراحان و یا متحصصان روشنایی یک محصول بلانکو را از یک شریک چراغ لگراند خریداری کنند، می‌توانند کنترل‌های وات‌استپر را مشخص کنند که به طور پیوسته و یکپارچه با چراغ‌های قابل تنظیم کار خواهد کرد.

قطعات اس‌ اس‌ ال – بخش دوم

LED

آخرین محصول ال‌ای‌دی اینفرارد شرکت اسرام، آنچه در غذای شما وجود دارد را تشخیص می‌دهد.

و اکنون محصولی مناسب برای جاسوسان، پادشاهان، گیاهخواران، مبتلایان به آلرژی و یا حتی افراد حساس به تعداد کالری و کلسترول غذا. شرکت اسرام از ال‌ای‌دی مادون قرمز (اینفرارد) خود رونمایی کرده است، که گوشی‌های هوشمند را قادر خواهد ساخت تا مواد غذایی که قصد دارید بخرید یا بخورید را تجزیه و تحلیل کند و به شما کمک کند که از هر چیزی که باعث مسمومیت شما شود اجتناب کنید، و یا اینکه وجود تکه‌های گوشت را در غذای شما تشخیص دهد (برای گیاهخواران).

ال‌ای‌دی پکیج سینیوس SFH4776 شرکت اسرام برای تشخیص محتویات مواد غذایی از طیف‌سنجی استفاده می‌کند. کاربران نهایی می‌توانند مواد موجود در سوپرمارکت‌ها، کافه‌ها، در خانه یا هر جای دیگر را برای به دست آوردن اطمینان در زمینه رژیم غذایی خود اسکن کنند.

به گفته‌ی گروه اسرام‌اپتوسمی‌کنداکتور «طیف‌سنجی اینفرارد نزدیک با عث می‌شود مواردی مانند آب، چربی، شکر و میزان پروتئین غذا اندازه‌گیری شود. این تکنولوژی از رفتار جذب مشخصی از ترکیبات مولکولی مشخص استفاده می‌کند. اگر یک طیف نور تعریف شده به یک نمونه تابیده شود، امکان تعیین وجود و مقدار اجزا و عناصر آن نمونه با توجه به توزیع طول موج از نور انعکاس یافته وجود دارد. یک ال‌ای‌دی اینفرارد مانند SFH4776 به عنوان یک منبع نور فشرده برای طیف‌سنج عمل می‌کند.

محصول 4776 یک نمونه کوچک از ورژن SFH4775 می‌باشد که اسرام آن را در اواخر سال 2016 معرفی کرد. این محصولات 4775 بزرگتر، دارای همان قابلیت‌های طیف‌سنجی می‌باشند، اما در تجهیزات جانبی مانند خشاب‌های USB با هدف اتصال به ابزار دیگر قرار گرفته‌اند. هنوز مشخص نیست که آیا شرکت اسرام بازار بزرگتری را برای 4775 پیدا کرده است یا اینکه سازندگان تلفن همراه را برای قرار دادن پکیج‌های ال‌ای‌دی 4776 جدید در نظر گرفته است.

اسرام در این زمینه گفت: «پکیج‌های سینیوس SFH4776 تنها 0.6 میلی‌متر ارتفاع دارد و دارای یک اثر صرفه‌جویی فضا 2.75میلیمتری در 2 میلیمتری می‌باشد، که آن را برای استفاده در گوشی‌های هوشمند ایده‌آل ساخته است».

قطعات اس‌ اس‌ ال – بخش سوم

انتخاب گزینه‌های ایتون (eTone) در تمامی ال‌ای‌دی‌های سی‌اُبی شرکت کری، شاخص نمود رنگی برابر 90 را بدون هیچ گونه کاهش در نرخ بهره‌وری تحویل می‌دهد.

شرکت کری، ارائه‌ی ال‌ای‌دی‌های ایتون ایکس‌لامپ خود را اعلام کرده است. محصولات سی‌اُبی (تراشه روی بورد) که کیفیت رنگ با شاخص نمود رنگ یا سی‌آرآی 90 را ارائه می‌دهند، بدون اینکه سطح بازده‌ی آنها نسبت به محصولات رقیب با سی‌آرآی 80 تفاوتی داشته باشد. شرکت کری ادعا می‌کند که محصولات ایتون یک نرخ بهره‌وری 155 لومن بر واتی را برای یک ال‌ای‌دی با دمای رنگ 3000 درجه کلوین و در دمای عملکردی نسبتاً بالای 85 درجه‌ی سانتی‌گرادی تحویل می‌دهند. به طور عمومی ال‌ای‌دی‌های با دمای رنگ (سی‌سی‌تی) گرمتر و شاخص نمود رنگ (سی‌آرآی) بالاتر، نسبت به ال‌ای‌دی‌های با دمای رنگ خنک‌تر و شاخص نمود رنگ پایین‌تر دارای نرخ بهره‌وری بالاتری هستند. به گفته‌ی کری، ویژگی محصولات ایتون با سی‌آرآی 90 این است که نسبت به ال‌ای‌دی‌های موجود در بازار با همین سی‌آرآی، دارای 17% بازده‌ی بیشتر هستند.

تکنولوژی ایتون برای تمامی محصولات کری در سه خط تولید آن شامل ال‌ای‌دی‌های مبتنی بر سرامیک CXA2، ال‌ای‌دی‌های مبتنی بر فلز جریان بالای CMA و CMT ارائه شده است. خط تولید CXA2 نسل دوم از سی‌اُبی‌های مبتنی بر سرامیک شرکت کری بود که اولین بار در سال 2016 راه‌اندازی شد. سپس این شرکت سی‌اُبی‌های CMA را مبتنی بر یک بستر آلومینیومی ارائه داد، به این دلیل که انجمن توسعه‌دهنده‌ی محصولات اس‌اس‌ال در مزایای بسترهای سرامیکی و آلومینیومی تقسیم شده بود. ال‌ای‌دی‌های CXA2 و CMA به طور کلی دارای یک اساس یکسان هستند. در اوایل سال جاری شرکت کری نمونه محصول CMT خود را با محصولاتی مطابق با وجود آثاری از شرکت الکترونیک سیتی‌زن اعلام کرد. شرکت سیتی‌زن یکی از پیشگامان بازار در ال‌ای‌دی‌های با بستر فلزی می‌باشد.

در مورد چگونگی دستیابی به این نرخ بهره‌وری، شرکت کری جزئیات کاملی را ارائه نداده است، اما یکی از عوامل مهم دستیابی به این دستاوردها معماری سی‌اُبی می‌باشد. پائول‌شید که هدایت بخش بازاریابی محصولات ال‌ای‌دی در شرکت کری را بر عهده دارد گفت که سی‌اُبی‌ها اساساً ظاهری مشابه دارند، در حالی که مواد مورد استفاده در پلتفرم‌های آنها ممکن است کاملاً متفاوت باشد. وی ادامه داد، حتی ال‌ای‌دی‌های با توزیع قدرت طیفی (اس‌پی‌دی) یکسان نیز در جریان و دمای پایین، در حالت‌های توان‌بالا به طور متفاوتی واکنش نشان می‌دهند و بسیاری از آنها ممکن است در سطوح توان مورد نیاز برای تحویل بهره‌وری 155 لومن بر واتی دوام نیاورند.

قطعات اس‌ اس‌ ال – بخش چهارم

شرکت لومی‌ال‌ای‌دی، سی‌اس‌پی‌ها را به حالت گنبدی پکیج می‌کند.

شرکت لومی‌ال‌ای‌دی اعلام کرده است که خانواده‌ی لکسون‌وی2 (Luxeon V2) از مجموعه ال‌ای‌دی‌های توان‌بالا، برای ایجاد عملکرد بالاتر در محصولات 3.5*3.5 میلی‌متری، از تکنولوژی توسعه‌یافته‌ی پکیج در مقیاس تراشه (سی‌اس‌پی) ی این شرکت استفاده می‌کنند.

شرکت لومی‌ال‌ای‌دی این ال‌ای‌دی لکسون‌وی را در آگوست 2017 معرفی و ادعا کرده است که خروجی لومن آن 50% بیشتر از محصولات رقیب است. همانطور که ما در همان زمان خاطرنشان کردیم، این شرکت مدتی بود که یک ال‌ای‌دی توان‌بالای جدید را عرضه نکرده بود و بیشتر روی تجهیزات توان متوسط، سی‌اُبی‌ و سی‌اس‌پی تمرکز داشت. اما پس از آن یک مسیر ارتقای نسبتاً سریع را با محصول لکسون‌وی2 طی کرد. هدف کاربردی این محصول در کاربردهای خروجی لومن بالا مانند روشنایی خیابانی و روشنایی میادین ورزشی است.

در نگاه اول، مشخصات برجسته‌ی وی2 قابل تحسین هستند، اما نه خیلی زیاد. به گفته‌ی لومی‌ال‌ای‌دی ‌یک ال‌ای‌دی با دمای رنگ 4000 درجه کلوین، هنگامی که جریان 700 میلی‌آمپری دارد، خروجی 315 لومنی خواهد داشت، که نشان دهنده‌ی بهره‌وری 160 لومن بر واتی می‌باشد. اما توسعه‌دهندگان اس‌اس‌ال می‌توانند این ال‌ای‌دی‌ها را در سطوح 2.4 آمپر راه‌اندازی کنند. در حالت 2 آمپری، خروجی لومن به حدود 760 لومن افزایش می‌یابد در حالی که نرخ بهره‌وری آن به 123 لومن بر وات کاهش می‌یابد.

طراحی نوری منجر به الگوی توزیع لامبرتیان می‌شود و این امر به مشتریان اجازه می‌دهد که ال‌ای‌دی وی2 را به طرح‌های موجود به عنوان یک ارتقاء با استفاده از قطعات نوری ثانویه موجود تغییر دهند. در ضمن این طراحی عملکرد بالاتری را در پارامتر رنگ در زاویه (COA) ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • Instagram
 • Youtube
 • Aparat
 • twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Telegram

آدرس کارخــانـه : اراک، شهـرک صنـعتــی شمــاره ۳ (خیـرآبـاد)، خیابان مبتـکران، گروه صنعتی شایـان بـرق
آدرس دفتر تهران: ابتدای خیابان مطهری، خیابان منصور، پلاک ۵، ساختمان شایان

آدرس ایمیل : info@shayanbargh.com

تلفن کارخانه (۲۴ خط): ۳۳۵۵۳۲۴۸-۰۸۶ دفتر تهران : ۸۸۷۰۹۲۶۸-۰۲۱

۰۸۶-۳۳۵۵۳۲۴۸-۹
۰۸۶-۳۳۵۵۴۱۱۸
 • Instagram
 • Youtube
 • Aparat
 • twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Telegram
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی شایان برق می باشد.